השתא עבדים, לשנה הבאה בני חורין

 בפוסט הקודם התחייבתי, שהקול החופשי של העובדים הולך להיות עיתון פועלים, שנכתב עבור הרוב הדומם במדינתנו, וככזה הוא מחוייב ליידוע ציבור הקוראים, ולהנעתם לפעולה, וגם שהוא יספר את האמת הבלתי מצונזרת, ויסייע  בכך לפירוק התעמולה של האליטות.  לכן, אין זמן יותר טוב להוכיח את התחייבותי, מאשר בפוסט שבא אחריו. 

בשנים האחרונות חקרתי, במקביל לעבודות שונות, רובן בשכר מינימום, וחלקן הגדול דרך חברות כח אדם, תופעות כלכליות וחברתיות, ואת ההשפעות שלהם על החברה, ובמיוחד על השכבות החלשות. נושאים כמו תקציב המדינה וחוק ההסדרים, תהליך ההפרטה ותופעת עובדי הקבלן ועוד. אם העיתונאי המצוי מדווח על מה שקורה כרגע בדרך כלל, אני התמקדתי בתהליכים, על ידי בניית בסיס נתונים לאורך זמן על הנושאים הללו ואחרים.

בעיני, נושא עובדי הקבלן הוא דרך מצויינת להראות את הקשר שיש בין כל הנושאים הללו, ולתת הדגמה עד כמה מידע ביחד עם התארגנות אזרחית יכול להניע לפעולה שתשנה את המצב.

בשנה וחצי האחרונה ליוויתי יחד עם רבים וטובים אחרים מאבקי עובדים, בעיקר עובדי קבלן. בעיניי, מי שנפגע הכי הרבה מכל התהליכים הכלכליים הם העובדים העניים, עובדי הקבלן, שמהווים את רוב העובדים במשק. במהלך הזמן הזה הצטבר אצלי המון חומר על שיטת ההעסקה הזאת, גם כזה שאספתי בעצמי, וגם כזה ששותפים לדרך, אנשי אקדמיה והארגונים החברתיים לימדו אותי.

בימים הקרובים יתפרסמו בבלוג הזה סדרת כתבות שתספר את הסיפור האמיתי והלא מצונזר של השיטה הזו.

ביום שישי ה- 10/10/08, אפרסם חוברת על השיטה, עם ממצאים עיקריים, שכל עובד קבלן, וכל פעיל חברתי שירצה להצטרף למאבק הצודק הזה, יוכל להוריד ולהדפיס ולהפיץ. בתקופה הקרובה אפרסם ספר מלא על השיטה הנצלנית שנוצרה בארץ, בחסות המדינה וההסתדרות וכל שאר האשמים. ביחד עם הספר יצא מאבק עובדי הקבלן לדרך. מקווה לראות אתכם שם.

מכיוון שאני מבין שלבד לא אוכל לשנות את השיטה, אני זקוק לעזרתכם. לכישורים וליכולות שלכם. כל אחד יכול לתרום, כדי שנבנה ביחד חברה אחרת, שבה הכח שוכן בידיהם של החוליות הכי חלשות ומוחלשות בחברה. זו חובתנו וזכותנו לתקן את חוליי החברה, כדי שנוריש לילדינו עולם טוב משירשנו אנו, וכבר מעכשיו ללמד אותם לעמוד על שלהם, דרך דוגמא אישית.


לשם כך יש 2 תיבות email שפתחתי.
הראשונה היא עבור אנשים שרוצים לתרום ממרצם זמנם ומכישוריהם לסיום השיטה הזו
kablanfight@walla.co.il .
השנייה היא עבור מידע מעובדי הקבלן, או מאנשים שיודעים  על עובדי קבלן בעיר מגוריהם kablaninfo@walla.co.il

לצערי, אין לי משאבים ופריסה ארצית כמו להסתדרות, ולכן אין לי מילים לתאר עד כמה אני זקוק לכם.  העובדים העניים הם רוב העובדים בישראל. לבד, קשה להם להתמודד מול כוחות שגדולים וחזקים ועשירים מהם.  אבל ביחד, אנרגיה אנושית מאוחדת, בלי הבדל עדה מין דת או גזע יהיה לנו יותר קל לעשות שינוי.  הגיע הזמן שנמאס בכל שיטות ההפרד ומשול שעושים בינינו ונשב לדבר גם עם מישהו שהוא לא מהזרם הרעיוני שלנו, או מהדת שלנו, או מהמפלגה שלנו, אבל גם הוא עובד עני. בואו נחפש את נקודת המפגש ולא את מה שמפריד, כדי שלכולנו ביחד יהיה קצת יותר קל לחיות, חיים של פרנסה בכבוד, של קהילה, ושל עזרה הדדית. וזה ייתן לחיינו משמעות, וכיוון. וטעם. זה,
לא קוקה קולה כמו שמנסים לאלף אותנו, הוא טעם החיים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה מאבק עובדי הקבלן, מהפכה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על השתא עבדים, לשנה הבאה בני חורין

  1. מרקו הגיב:

    יישר כוח! האמת תנצח!

  2. מיטל הגיב:

    נתן …יש לך מעריצה וזו אני…..העוסקים בצרכי ציבור הקב"ה ישלם שכרם. מיטל

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s